Právě naskladněnoprozkoumej nové kousky,které k nám právě dorazily.

Nabíječka Li-ion článku TP5100, 2A 1-2S

Kód: LA123030
68 Kč –29 %
Nabíječka Li-ion článku TP5100, 2A 1-2S
68 Kč –29 % 48 Kč 39,70 Kč bez DPH
Skladem (49 ks)
Můžeme doručit do:
1.10.2021

Nabíječka Li-ion článku TP5100, 2A 1-2S

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2000 Kč
30 dní na vrácení
30 dní na vrácení
pro registrované
30 dní na vrácení
30 dní na vrácení
Pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pro objednávky od 2.000 Kč
Prodejem to nekončí
Prodejem to nekončí
Reklamace řešíme do 5 dnů
Rychlá expedice
Rychlá expedice
Do 24 hodin

Detailní popis produktu

Nabíječka Li-ion článku TP5100, 2A 1-2S

Tento model je určen pro nabíjení lithiových akumulátorů, s použitím konstantního proudu / konstantního napětí (CC/CV). Nemá nadproudovou a zkratovou ochranu, nedoporučujeme požívat s batetrií, která nemá integrovanou ochrany.

Funkce ochrany:

Tento modul používá regulátor nabíjení TP5100 Li-Ion IC

  • Řízení konstantního proudu a konstantní napětí pro nabíjení připojené lithiové baterie,
  • Ochrana proti přepětí – modul bude baterii bezpečně nabíjet do 4.2V (8.4V),
  • Dobíjení (rekondice baterie) - v případě, že je úroveň napětí připojené baterie menší než 2.9V (5.8V), bude modul dobíjet proudem 100mA, dokud napětí baterie opět nedosáhne 2.9V (5.8V), přičemž v tomto okamžiku nabíjení se proud zvyšuje z lineárního na konfigurovaný nabíjecí proud.
  • Spojením pájecího jumperu SET 8,4V (2 články v sérii, nezajišťuje balancování !)

Modul zahrnuje jednu dvou barevnu indikační LED diodu. Červená barva indikuje nabíjení. Zelená barva indikuje kompletní nabití.

Nabíjecí proud může být nakonfigurován externě s 2 odpory. Datasheet pro TP5100 (odkaz v sekci zdrojů níže) zahrnuje tabulku a rovnici pro hodnotu odporu, která bude použita pro konfiguraci různých nabíjecích proudů.

Modul spotřebovává velmi malé množství proudu (µA), když je připojen k baterii. Je dobré to nechat připojené k baterii po delší dobu. Pokud ovšem máte v plánu nenabíjet baterii po dobu 4 měsíců, doporučujeme modul od baterie odpojit.

Můžeš připojit dva lithiové akumulátorové články k vytvoření ekvivalentní jednotné baterie s celkovou kapacitou dvakrát větší, než je kapacita jednotlivých buněk. Nedoporučujeme ale připojení více, jak dvou článků najednou do tohoto modulu. Taky je možné nabíjet 2 články v sérii, nezajišťuje balancování !

Specifikace:

Nabíjecí čip TP5100
Metoda nabíjeni CC/CV
Vstupní napětí 5~15.0V
Konstantní nabíjecí proud 2A (nastavitelný)
Konec nabíjeni (Napětí) 4.2V(8.4) ±1.5%
Pomalé nabíjení (Battery Reconditioning)
Hranice do 2.9V(5.8V) ±0.1V
Proud 100mA ±20mA
Rozměry
Délka 25mm
Šírka 17mm
Váha 2g

Zapojení

LA120007-3.png

Součástí dodávky:

  • 1ks  Nabíječka Li-ion článku TP5100, 2A 1-2S

Zdroje:

TP5100 datasheet 

Poznámky:

  • Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.
  • Fotografie výrobků jsou pouze ilustracemi na ukázku a někdy se mohou lišit od skutečného vzhledu předmětu. Avšak toto nemění jejích základní vlastnosti.
  • Vzhledem k povaze a vlastnostem lithium-Iónových baterií, Laskarduino nezodpovídá ani neručí za jakékoli škody, závady, zranění, požáry, popálení kůže nebo jakékoliv jiné následky, které mohou nastat při nesprávném nebo správném používání tohoto modulu nebo jakékoli baterie, zařízení nebo položky. Koupí tohoto produktu předchozí akceptujete.
  • Musíte být obezřetní při spojování dvou článků pararelně. Oba články musí mít totožné napětí. Pokud by jeden článek měl nižší napětí, došlo by k vybití na nějnižsí možnou hranici vybití. Aby měly - pokud možno - oba články napětí totožné. V takovém případě dojde k vyvážení napětí. V případě, že se napětí obou článků hodně liší, může dojít k přehřátí takového článku či nečemu horšímu. Při nabíjení dvou paralelních článků k tomuto modulu je nabíjecí proud každého článku polovina z celkového nabíjecího proudu modulu, tzn. že každý článek má stejnou úroveň napětí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabíječky baterií a ochrana baterií
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.002 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V roce 2015 jsme ve volných chvílích začali s bastlením. Nejvíce nás bavila oblast Arduino. Postupem času jsme tento zájem prohlubovali a věnovali mu téměř všechen volný čas. Zjistili jsme však, že jsou v Čechách ceny těchto komponentů přehnané. I proto jsme se rozhodli založit eshop, který bude cenově dostupný pro každého Bastlíře. Našim cílem bylo nejen vytvořit bastlířskou komunitu, ale i navázat nové spolupráce a působit na začínající kutily. V budoucnu bychom se rádi rozvíjeli zejména v oblasti výukových kitů a návodů.