Arduino I2C motor shield TB6612 + PCA9685

Kód: LA110071
298 Kč 246,30 Kč bez DPH
Máme skladem (25 ks)
Můžeme doručit do:
28.7.2021

Motorový I2c shield pro Arduino UNO, Leonardo, ADK/Mega R3, Due, Diecimila a Duemilanove. Umožňuje připojit 2 krokové motory, nebo 4 DC motory a 2 servo motory.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arduino I2C motor shield

Nová verze motorového shieldu pro Arduino UNO, Leonardo, ADK/Mega R3, Due, Diecimila a Duemilanove umožňuje ovládat 2 krokové motory, nebo 4 DC motory společně s dvěma servo motory. Komunikace se základní deskou Arduino probíhá pomocí I2C sběrnice a pro ovládání jsou tedy potřeba pouze dva datové piny. Další dva piny jsou potřebné pro řízení dvou serv. Serva jsou řízena přímo ze základní desky Arduino a jsou z ní i napájeny. Celkový počet datových pinů je tedy 4. To je značná úspora pinů na Arduino desce a navíc díky tomu, že pro komunikaci bylo vybráno rozhraní I2C, lze shield kombinovat s jinými různými shieldy. Shield lze také stohovat a tím ovládat až 64 krokových motorů, nebo 128 DC motorů. Na desce je 5 propojek pro výběr I2C adresy. Jelikož jsou servomotory řízeny napřímo ze základní desky Arduino, jsou v každém případě k dispozici pouze dva a to na pinech D9 a D10.

Základním obvodem je PCA9685, který slouží pro komunikaci rozhraním I2C s deskou Arduino a pomocí dvou driverů TB6612 ovládá krokové a DC motory.

Shield nelze použít samostatně. Využití: krokový motor / chytré auto / robot / Arduino

Specifikace:

  • Napětí log. obvodu: 4.5–5.5VDC
  • Napětí motorů: 6-12VDC
  • Proudový odběr napájení motoru: 1,2A (3A nárazově)
  • Napětí serv: 5V - ze stabilizátoru na základní desce Arduino!

Součásti dodávky:

  • 1ks  Arduino I2C motor shield

Zdroje:

TB6612 Datasheet PCA9685 Datasheet

Poznámka:

  • Tento výrobek není samostatně funkčním celkem a může vyžadovat odbornou montáž.
  • Po nasazení shieldu, prosím, zkontrolujte, zda se vývody ze spodní strany nedotýkají pouzder součástek na spodní desce! Mohlo by to způsobit zkrat a zničení shieldu, nebo i základní desky. Na takto požkozené zboží se záruka nevztahuje!

Doplňkové parametry

Kategorie: Arduino Uno
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JB Avatar autora | 11.5.2021
Arduino I2C motor shield TB6612 + PCA9685 funguje vcelku dobře. Má možnost samostatného napájení motorů, nebo lze napájet motory z arduina. Pozor před zapojením vnějšího zdroje musíte odstranit jumper jinak si odpálíte arduino. (vyzkoušeno) Použil jsem na stavbu Hvězdné brány (https://www.thingiverse.com/thing:1603423) pro ovládání dvou krokových motorů. Pro tuto aplikaci se to hodí protože šetří piny na desce a u tohoto projektu jsem použil všechny. Nevýhodou je že se nedá seřídit proud, proto se motorky trochu hřejí. Pro aplikace u kterých potřebujete občas pohnout motorem je to dobré řešení. Pro komunikaci jsem použil knihovnu: Adafruit Stepper motor. Zdá se že Arduino I2C motor shield TB6612 + PCA9685 je sice nějaký klon od Adafruit, ale knihovna funguje https://learn.adafruit.com/adafruit-motor-shield-v2-for-arduino/using-stepper-motors V knihovně můžete zvolit 3 tipy krokování, single, double, anterlevave. Takže asi 1, 1/2, a 1/4, musíte předem vyzkoušet kolik kroků je potřeba na otáčku. Nejsem si jistý ale u 1/2 mi to nějak dosedělo Ne do všech projektů se do hodí ale určitě bych to doporučil, už jen kvůli snadnému programování.

V roce 2015 jsme ve volných chvílích začali s bastlením. Nejvíce nás bavila oblast Arduino. Postupem času jsme tento zájem prohlubovali a věnovali mu téměř všechen volný čas. Zjistili jsme však, že jsou v Čechách ceny těchto komponentů přehnané. I proto jsme se rozhodli založit eshop, který bude cenově dostupný pro každého Bastlíře. Našim cílem bylo nejen vytvořit bastlířskou komunitu, ale i navázat nové spolupráce a působit na začínající kutily. V budoucnu bychom se rádi rozvíjeli zejména v oblasti výukových kitů a návodů.